Skluzavky na Dyji už slouží vodákům

22.08.2014 | Kategorie: Články

Zpráva z 5 plus 2 dny Znojemsko ze dne 22. srpna 2014.


ZNOJEMSKO Ze Znojma k Hrádku až k novomlýnským nádržím. Takový výlet si mohou naplánovat vodáci díky třem novým skluzavkám na Dyji. Plavbu jim usnadní konkrétně v Sedlešovicích, u ulice Na Hrázi v Oblekovicích i v Krhovicích.

Pohodlnější sjezd řeky má nalákat turisty, a to i začátečníky a rodiny s dětmi. "Letos jsme zaznamenali rostoucí poptávku po půjčování lodí. Lidé jsou spokojení, líbí se jim tu a pochopitelně o tom vypráví svému okolí, takže očekáváme v příští sezoně ještě daleko více lidí," těší se vedoucí oddílu Neptun Znojmo David Gros. Na příští sezonu se mají vylepšit i tábořiště v Krhovicích a Hrádku. "Sociální zařízení je již v provozu, nicméně pořád je co zlepšovat. Rádi bychom ve spolupráci seznojemskou radnicí tamní terén trochu srovnali a vyseli novou trávu," doplnil Gros.

V cestě vodákům dál zůstane jez u Louckého kláštera, respektive Vránova mlýna. Národní památkový ústav nesouhlasí, aby byl upraven. "Jez je postaven patrně na středověkých základech, v dnešním rozsahu je zachycen už na mapě katastru z roku 1824. Úprava by znamenala trvalou, velmi negativní změnu jeho vzhledu," odůvodnil Marek Fajman z památkového ústavu. Méně zdatní vodáci tak budou muset lodě přenášet. Zapovězený vodákům zůstává i sjezd v úseku Vranov nad Dyjí - Znojmo. Správa národního parku Podyjí má v téhle věci dlouhodobě jasno, nedovolí to. Dyje v tomto úseku protéká první, tedy nejpřísněji chráněnou zónou národního parku. A podle správců parku by vodácký provoz rušil zvířata žijící na skalních stěnách nebo v lese. Kromě toho chybí i nástupní místo ve vranovských Zadních Hamrech nebo Benátkách. Bylo by nutné rozšířit příjezdové cesty, vybudovat odpočívadla i záchody.

Na Dyji se sjíždějí vodáci od nepaměti. Znojemský vodácký klub funguje přes čtyřicet let. Letos je potrápil nedostatek vody, Dyje byla na hranici sjízdnosti.


Menu

Novinky

30. červen 2017
Vodácký autobus o červencových svátcích

Během červencových svátků 5. a 6.7.2017 bude fungovat náš vodácký autobus. Jízdní řád naleznete zde.

29. březen 2017
Vodácký autobus a levnější doprava

Pro sezónu 2017 nabízíme několik novinek:
1) Služba Vodácký autobus, která bude zatím fungovat pouze o víkendech, ale umožní snadnější cestování vodáků v okolí Dyje.
2) Díky organizačním změnám byli schopni zlevnit cenu dopravy materiálu z nejfrekventovanějších výstupních míst (viz. Ceník)
3) Výrazná sleva dopravy pro jednodenní víkendové výlety. Pokud si budete půjčovat pouze jednu nebo dvě lodě, je cena dopravy materiálu z Krhovic pouze 100 Kč za loď, resp. 200 Kč za 2 lodě, avšak bez možnosti dopravy osob (v případě zajištění odvozu osob z naší strany je cena dopravy dle platného ceníku).

Doufáme, že s těmito změnami budete spokojeni.

19. únor 2017
Nové smluvní podmínky

Vyhlašujeme nové smluvní podmínky, které nabývají účinnosti dne 1.3.2017.

Změna se týká bodu 2: Pronajímatel má právo od smlouvy odstoupit v případě nesjízdnosti řeky pro malý nebo velký stav vody nebo v případě mimořádných událostí. V těchto případech se vrací záloha v plné výši.

Nové podmínky naleznete zde.

Otevírací doba

kdykoliv dle
potřeby vodáků

Kontakt

Půjčovna lodí Dyje
e-mail: pujcovna@vodaci.org
tel.: 727 841 363
GPS: 48.8549481N
        16.0408272E

Podporujeme

           Projekt Voda nebo alkohol

Partneři