Doporučené etapy

Dyje je ideální řekou pro milovníky přírody, klidu a pohody. Zvláště pak v úseku Krhovice až Hevlín, kde se nachází přírodní rezervace Meandry Dyje, nadchne svými zákruty, pocitem divokosti a odtržení od civilizace. Je i výbornou řekou pro začátečníky, protože první den je řeka široká, mírně tekoucí a hodná a až druhý den se řeka stává vodácky obtížnější, ale o to krásnější. Následující návrhy jsou orientační a mohou se různě spojovat příp., je možné objednat si pouze vybraný úsek řeky. Ovšem výstupní místa i tábořiště doporučujeme dodržovat.

Jednodenní výlet

Začátek plavby od základny Centrum Vodárna pod Znojemskou přehradou. Celková délka 15 km, 5 jezů: Loucký (ř.km. 130,7) - sjízdný vpravo, Hlaďák (ř.km 129,8) - stahuje se uprostřed, Na Hrázi (ř.km 128,5) - sjízdný uprostřed skluzavkou, Tasovický (ř.km 122,1) - přenáší se vlevo, Krhovický (117,7) - sjízdný v levé části po skluzavce. Konec etapy je na tábořišti Krhovice přibližně 150 metrů pod jezem na levém břehu.

Dvoudenní výlet

První den: Znojmo - tábořiště Krhovice (více viz popis u jednodenní etapy).

Druhý den: tábořiště Krhovice - tábořiště Hrádek. Nejkrásnější část - přírodní rezervace Meandry Dyje. Etapa dlouhá 11 km bez jezů. Vodácky nejtěžší část dolního toku Dyje. V půlce etapy u brodu mezi obcemi Valtrovice a Slup asi 1 200 m na pravém břehu se nachází ojedinělá technická památka - vodní mlýn; je to renesanční stavba se čtyřmi funkčními vodními koly. U tábořiště Hrádek je možnost domluvit a navštívit ochutnávku vína místních vinařů v malebné sklepní uličce.

Třídenní výlet

První a druhý den viz výše.

Třetí den: tábořiště Hrádek - obec Hevlín. 11ti kilometrový úsek s jedním sjízdným vakuovým jezem. Řeka se zde stále příjemně kroutí a proudí. Až v blízkosti Hevlína (cca 1,5 km) je koryto narovnané a regulované. U mostu v Hevlíně je ukončení etapy.

Další možnosti

V případě zájmu je možné lodě a materiál přepravit pod Novomlýnskou soustavu nádrží a dále pokračovat směr Břeclav např. romantickými zákruty Zámecké Dyje a následně pod Břeclaví pokračovat 23 kilometrovou divokou přírodou až na soutok s Moravou u Moravského sv. Jánu nebo až po soutok Moravy s Dunajem v Děvíně u Bratislavy. Zde se po cestě můžete utábořit například v plně vybaveném Autokempu Rudava Malé Leváre.

Další možností je splutí Dyje z rakouského Raabsu od soutoku Moravské a Rakouské Dyje na vzdutí Vranovské přehrady u malebné vesničky Podhradí nad Dyjí. Krásný úsek s několika hrady a zříceninami. Plavbu ztěžuje relativně velké množství jezů, ovšem převážně sjízdných nebo lehce překonatelných.


Novinky

30. červen 2017
Vodácký autobus o červencových svátcích

Během červencových svátků 5. a 6.7.2017 bude fungovat náš vodácký autobus. Jízdní řád naleznete zde.

29. březen 2017
Vodácký autobus a levnější doprava

Pro sezónu 2017 nabízíme několik novinek:
1) Služba Vodácký autobus, která bude zatím fungovat pouze o víkendech, ale umožní snadnější cestování vodáků v okolí Dyje.
2) Díky organizačním změnám byli schopni zlevnit cenu dopravy materiálu z nejfrekventovanějších výstupních míst (viz. Ceník)
3) Výrazná sleva dopravy pro jednodenní víkendové výlety. Pokud si budete půjčovat pouze jednu nebo dvě lodě, je cena dopravy materiálu z Krhovic pouze 100 Kč za loď, resp. 200 Kč za 2 lodě, avšak bez možnosti dopravy osob (v případě zajištění odvozu osob z naší strany je cena dopravy dle platného ceníku).

Doufáme, že s těmito změnami budete spokojeni.

19. únor 2017
Nové smluvní podmínky

Vyhlašujeme nové smluvní podmínky, které nabývají účinnosti dne 1.3.2017.

Změna se týká bodu 2: Pronajímatel má právo od smlouvy odstoupit v případě nesjízdnosti řeky pro malý nebo velký stav vody nebo v případě mimořádných událostí. V těchto případech se vrací záloha v plné výši.

Nové podmínky naleznete zde.

Otevírací doba

kdykoliv dle
potřeby vodáků

Kontakt

Půjčovna lodí Dyje
e-mail: pujcovna@vodaci.org
tel.: 727 841 363
GPS: 48.8549481N
        16.0408272E

Podporujeme

           Projekt Voda nebo alkohol

Partneři